NHL v Prahe! Fanúšikom sa predvedie San Jose s Nashvillom

3 minúty čítania
Autor: Dávid Zlomek

Parádna správa obletela hokejový svet! NHL sa na jeseň opäť objaví v Prahe. Svoje zápasy tu odohrajú San Jose Sharks a Nashville Predators. Už teraz je na čo sa tešiť, veď príde Tomáš Hertl, na ktorého sa určite tešia najmä českí fanúšikovia alebo jeden z najlepších obrancov súčasnosti Roman Josi!

V GLOBAL SERIES IDE O BODY

Nepôjde o hocijaké zápasy, ani o žiadnu prípravu. NHL vysiela tímy do Európy v rámci Global Series. To znamená, že pôjde o ostré zápasy základnej časti. Chýbať teda nebudú tie najväčšie hviezdy. V centre diania bude pochopiteľne Čech Tomáš Hertl, ktorý pred pár týždňami spojil svoju budúcnosť so San Jose o ďalších osem rokov. Lídra tímu z Kalifornie by mohol doplniť obranca Radim Šimek.

Aj bez Čechov však pôjde o zoznam hokejových hviezd. V drese Žralokov pôsobí bek Erik Karlsson, ktorý síce zľavil zo svojho tempa, ktoré nastavil pred pár rokmi, ale aj tak je stále veľkou persónou. Rovnako ako ďalší obranca Brent Burns či útočník Logan Couture. Nashville sa môže spoľahnúť na švajčiarskeho obrancu Romana Josiho, ktorý tento rok útočí na trofej pre najlepšieho beka ligy. Jeho ofenzívne čísla sú naozaj úchvatné. Ďalšou personou v obrane je Mattias Ekholm, chrbát im stráži Juusa Saros, nástupcu Pekky Rinneho.

vstupenky na hokej - vstupenky na nhl - listky na nhl - nashville - hokejtour

O ofenzívu sa stará primárne Filip Forsberg. Tomu ale v lete končí zmluva a pre Predators tak stojí veľká úloha – udržať Švéda v kádri. Vidieť bude možné aj Matta Duchena či nováčika Tannera Jeanota. NHL sa do Česka pozrela už trikrát. V rokoch 2008 a 2010 sa hralo po dvoch zápasoch, v roku 2019 sa odohral zápas jediný. Hrať sa malo aj vlani na jeseň, všetko ale zhatila pandémiu koronavírusu. Prvá udalosť zámorskej ligy na ľade O2 Areny obstarali Tampa Bay a NY Rangers. O dva roky neskôr prileteli predviesť svoj um Boston s Phoenixom (dnešná Arizona).

V čerstvej pamäti potom máme súboj Chicaga a Philadelphie. Strhujúci sedemgólový duel svojou účasťou okorenili až traja českí hokejisti David Kämpf, Dominik Kubalík a Jakub Voráček.

Tohtoročné zápasy sú naplánované na 7. a 8. októbra. Ak máte záujem byť súčasťou zápasu NHL v pražskej O2 Arene, kontaktujte nášho predajcu TU.