Welcome to Miami – hokej pod palmami

Welcome to Miami – hokej pod palmami

Hokej je dnes globálny šport, ktorý je možné hrať prakticky kdekoľvek na svete. Skutočne by nás však zaujímalo, ako by pred 100 rokmi reagovali zakladatelia dnešnej NHL, keby im povedali, že sa raz ich súťaž bude hrávať aj v Miami, na Floride, v najslnečnejšom a najjužnejšom bode celých USA.

Asi by to považovali za čisté bláznovstvo, realita je však taká, že na Floride sídlia až 2 kluby NHL a jeden z nich dokonca vyhral Stanley Cup a dnes patrí medzi špičku celej súťaže. Hovoríme samozrejme o Tampa Bay Lightnings a ich rivaloch zo slnečného Miami – Floride Panthers.

Nespomíname ich náhodou, ide nám totiž o to, aby sme vás pozvali na výlet za hokejom do najpríjemnejšieho miesta celých USA. Slnko, pláže, párty, koktejly a… hokej. Poznáte lepšiu kombináciu?

Miami a Florida celkovo sú úžasné miesta na (ne)hokejový výlet. Sem naozaj môžete vziať aj svoju nežnejšiu polovičku a obaja budete maximálne spokojní. Hokejovo je naozaj na čo pozerať, skvelý tím Lightnings, ktorý z pozície GM vedie legendárny Steve Yzerman aj tím Panthers, doslova prekypujúci talentom (hoci už bez Jaromíra Jágra), sú zárukou, že si športovú časť výletu užijete na maximum.

Keby vám aj hokej nestačil, máte tonu ďalších možností, Florida je rajom športu. Posúďte sami. O tímoch NHL sme už hovorili, ale sú tu aj ďalšie športy. Basketbalovú NBA reprezentujú Miami Heat a Orlando Magic. Americký futbal v NFL hrávajú legendárni Miami Dolphins (kto nepozná Ace Venturu však?), Tampa Bay Buccaneers aj Jacksonville Jaguars. No a v bejzbalovej MLB zasa hviezdia Tampa Bay Rays. Nedávno navyše dostal David Beckham licenciu, aby si priamo v Miami mohol založiť nový tím a začať hrávať futbalovú MLS. Nájdete v USA región s lepším výberom?

Ale stačilo o športe, Florida aj samotné Miami ponúkajú stovky atrakcií a miest, na ktoré vám nebude stačiť ani mesačný pobyt. Naše odporúčania skutočne obsahujú len zlomok toho, čo môžete zažiť. Snažili sme sa však vybrať vám len to najlepšie.

V Miami sa asi nedá začať nikde inde ako na Miami Beach. South Beach, Ocean Drive, legendárne pláže, svetoznáme hudobné kluby, nikdy nekončiace párty a hollywoodske celebrity na každom kroku. To je Beach. Zažijete ho raz a nebudete chcieť odísť. Tu to žije a toto je tá povestná čerešnička na torte Miami.

Ale neležte na pláži príliš dlho, Miami skrýva aj kopec iných zážitkov. Napríklad úžasný Art Deco District. Je to časť mesta, postavená v dychberúcom art deco štýle, ktorý bol moderný najmä v 30.-tych rokoch minulého storočia. V Miami je v tomto štýle postavených takmer 800 budov. Stoja za návštevu.

Ak vás ale zaujíma aj iné, troška šteklivejšie umenie, odporúčame navštíviť aj budovu, postavenú síce v modernejšom štýle, no skrývajúcu iný druh krásy. Svetové múzeum erotického umenia sídliace priamo v Miami vám rado odhalí svoje tajomstvá. Nezabudnite si ho zakrúžkovať na mape.

Nemusíte však všetok čas vyplytvať na umenie. Veď ste v Miami, treba si užiť slnko a prírodu. Miami je hlavne totiž o pobyte pod šírim nebom. A opäť, vybrať si môžete z nekonečnej ponuky. Dáme vám však dva tipy, ktoré naozaj stoja za to. Prvým je Národný park Everglades. Floridu aj vy určite poznáte aj pre jej bažiny a práve o nich a o ich obyvateľoch je toto neopakovateľné miesto. Žijú tu aligátory, korytnačky, medvedíky čistotné, tisíce druhov vtákov, hmyzu a samozrejme ohrozená puma floridská. Presne tá, ktorú má v znaku klub Florida Panthers. V Everglades si môžete vyskúšať aj výlet na legendárnych airboats – člnoch s obrovskou vrtuľou v zadnej časti, ktoré sú ideálne práve do bažín.

Druhým miestom, ktoré stojí za to vidieť, ak máte naozaj radi prírodu je Key Biscayne. Oddychový rezort, kde majú svoje vily tie naozaj najväčšie postavy nielen showbiznisu, ale celého amerického národa. Vaše kroky by však nemali smerovať k ich plotom, ale do parkov, ktoré tu sú a najmä do nádherného Biscayne Seaquaria. Áno ide o ten krásny vodný park s cvičenými delfínmi, kosatkami a vzácnymi morskými korytnačkami, ktorý je na všetkých propagačných materiáloch z Floridy.

Ešte vládzete? Pretože to najlepšie sme si nechali na koniec. Len pár hodín jazdy od Miami sa nachádza miesto, na ktoré si vyhraďte naozaj čo najviac času, stojí totiž za každú sekundu, ktorú v ňom strávite. Máme samozrejme na mysli vesmírne stredisko NASA – Kennedy Space Center na Cape Canaveral.

Ak ste nedávno pozerali úspešný štart rakety Falcon Heavy Elona Muska a uchvátil vás rovnako ako celý svet, určite viete, že rovnako ako predtým raketoplány NASA, štartovali práve z Cape Canaveral. Kennedyho vesmírne stredisko je jednoducho úžasné miesto, ktoré dýcha históriou dobývania vesmíru a vy sa tu môžete doslova dotknúť predmetov, ktoré posúvali ľudstvo míľovými krokmi dopredu. Akurát vás ešte raz upozorňujeme, vyhraďte si dosť času, toto stredisko je totiž obrovské.

A takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Opísať Miami, respektíve Floridu v jednom krátkom článku nejde. Vôbec sme nespomenuli Orlando a Disney World, Tampu s jej gangsterskou históriou ani slávnu Little Havana, štvrť v Miami, či budovu Baccardi… Jednoducho, je toho veľa, čo tu uvidíte. A k tomu musíme ešte raz spomenúť aj vynikajúci hokej. Jednoducho ideálny výlet a dokonalá odmena pre športového aj turistického fanatika. Poďte do Miami s CK Hokejtour.sk a zažijete hokejový trip vášho života. Postaráme sa o to!

Kompletnú ponuku zájazdov na NHL nájdete TU.