VIDEO Tatar to zobral do vlastných rúk, sólo cez celé klzisko zakončil gólom

Prvý februárový gól Tomáša Tatara stál za to. V súboji s extrémne silným súperom mal jeho presný zásah veľkú váhu. Toronto patrí k absolútnej špičke NHL. Tatar potešil domácich fanúšikov vyrovnávajúcim gólom na 2:2 hneď z kraja druhej tretiny.

Gól sa zrodil prakticky z ničoho. Tatar dostal puk na čepeľ hokejky ešte vo vlastnom obrannom pásme, nakopol motory a vrútil sa do útoku. Súperova obrana nestihla včas zareagovať a dopriala mu dostatok priestoru na zakončenie. Slovenský útočník skúsil šťastie strelou na Andersonovu lapačku, čo sa ukázalo ako správny krok. Puk preletel skrz a rozvlnil sieť. Frustrovaný brankár Maple Leafs nemohol uveriť, že strela skutočne prešla poza jeho chrbát.

Tatarov gól s poradovým číslom 17 Montrealu napokon pomohol aspoň k bodu. Torontu podľahol 3:4 po predĺžení.