VIDEO Tatar rozhodol celý zápas, špinavý gól v absolútnom závere

Slovenský útočník Tomáš Tatar sa opäť gólovo presadil. Na konte mu pribudol dvanásty presný zásah sezóny, ktorý bol extrémne dôležitý. Mal totiž prívlastok víťazný. Montreal sa pomerne rýchlo dostal v zápase do dvojgólového vedenia, lenže aktívne Chicago vyrovnalo stav na 2:2. Domáci Blackhawks boli strelecky výrazne aktívnejší, ale recept na brankára Pricea našli iba v týchto dvoch prípadoch. Dlho to vyzeralo tak, že sa zápas rozhodne až mimo riadneho hracieho času, no posledné slovo mal predsa len Montreal.

Do konca zostávalo len niečo málo cez minútu, keď sa zápas zlomil. Montreal hral v početnej výhode po faule Gallaghera. Obranca Petry vypálil od modrej čiary poriadnu delovku, ktorá rozvlnila sieť vďaka teču od Tatar. Aj keď to nebol najkrajší gól, trafiť puk v takej rýchlosti rozhodne nie je jednoduché. Tatarovi sa to podarilo a jeho teč skončila za brankárom Crawfordom. V zostávajúcej minúte sa už stav nemenil a Montreal tak zaknihoval tesnú výhru 3:2.