VIDEO Sám proti všetkým, Crosby hetrikom vyrovnal stav z 0:3

Hokejový útočník Sidney Crosby je podľa mnohých najlepším hráčom v NHL. Minimálne môžeme tvrdiť, že je najlepším hráčom svojej generácie. Vďaka obrovskému  hokejovému talentu nazbieral vo svojej kariére v NHL už 1144 bodov v 885 zápasoch.

Výnimočný počin sa mu podaril v nočnom zápase proti San Jose. V priebehu päť a pol minúty dokázal spoluhráčom vrátiť nádej na body. Pittsburgh bol zrelý na uterák, keď tesne pred druhou sirénou prehrával už 0:3. Crosby však ešte do konca druhej tretiny strelil dva zlepené góly a v začiatku posledného dejstva dovŕšil hetrik. Aj keď sa zápas hral v Colorade, ľad okamžite zasypalo kvantum šiltoviek. Dokonca aj čiapka domáceho tímu. Kapitán tímu dokázal sám vyrovnať trojgólové manko. Napokon to ale Penguins na body nestačilo. Avalanche sa pozviechali a napokon zvíťazili 6:3.