VIDEO Lišiak Voráček sa predviedol, vykúpal obranu aj brankára

Český hokejista Jakub Voráček si urobil v zámorí výbornú reklamu. Už už to vyzeralo, že zápas medzi Philadelphiou Flyers a Carolinou Hurricanes pôjde do predĺženia. Voráček prakticky rozhodol duel v čase, kedy súperovi zostali už iba tri minúty na vyrovnanie. To však neprišlo. Nasledovali dva góly do prázdnej brány, ktoré znamenali finálny výsledok 5:2 pre Flyers.

Voráček sa dostal k puku v strednom pásme a rútil sa na brankára Kinkaida. Bola to klasická brejková situácia dva na dva. Voráček oklamal obrancov aj samotného brankára. Nezvolil prudkú strelu z diaľky ani nenahral spoluhráčovi. Radšej si lišiacky počkal na pohyb protihráčov a zvolil efektnú kľučku. Nasledovalo doťuknutie puku do odkrytej bránky. 29-ročný útočník naplno využil dlhoročné skúsenosti v zámorí.