Od vypredaných arén po Grand Canyon: 7 dní v Kalifornii

EDIT: Tomáš Jacečko
4 minúty čítania

Slnečná Kalifornia patrí medzi najväčšie cestovateľské lahôdky. Dokonalé pláže, krásna príroda, mestá plné atrakcií či chutné jedlo sú zárukou spokojnosti. Čo všetko treba zažiť na západnom pobreží Spojených štátov počas siedmich dní?

Zábava na kolesách a svetový basketbal – LOS ANGELES

Po trinásťhodinovom lete do LA sa môžete tešiť na zaslúženú odmenu v podobe legendárnych pláží Venice BeachSanta Monica Beach. My odporúčame jazdu na elektrických kolobežkách, ktoré vám uľahčia presuny a je to veľká zábava. Budete sa voziť po cestičkách, ktoré poznáte z filmov aj seriálov. Američania žijú hokejom a bavia sa bez prestávky, dôkatom čoho je hokejová aréna Staples Center, ktorá sa pri každej šanci otriasa v základoch.

Ideálnym doplnením a ozvláštnením programu hokejového zájazdu je zápas NBA. Lakers s hviezdnym LeBronom Jamesom rozhodne stoja za návštevu. Veľký zážitok aj pre hokejových fanúšikov. Duel si spestrite pukancami alebo nachos a potom si stačí vychutnať už len ten najlepší basketbal na svete.

Značkové oblečenie za top ceny

Túžite po kvalitnom oblečení svetových značiek? Los Angeles si zamilujete. Tričká, kraťasy, tenisky, nohavice, čiapky a čokoľvek iné… A navyše za bezkonkurenčné ceny. Za 20 dolárov si môžete nakúpiť aj päť tričiek. Počas štvrtého dňa odporúčame okrem nakupovania vyskúšať aj miestnu kuchyňu. Okrem tradičných burgerov navštívte mexické reštaurácie s bohatou ponukou jedla a skvelými cenami. Traja klienti sa dostatočne nasýtia dokopy za 20 dolárov.

Universal Studios

Harry Potter, Simpsonovci či Rýchlo a zbesilo. Vyberte sa za kultovými snímkami, ktoré sa natáčali v štúdiu Universal Studios. Špeciálne efekty počas prehliadky sú jednoducho úžasné. Energiu si môžete doplniť vo viac ako štyridsiatich reštauráciách rôzneho druhu. Potešte svoje chuťové poháriky!

Griffithovo observatórium

Panoráma, ktorá sa vám naskytne, je skutočnou Amerikou. Milovníci hviezd môžu využiť široké spektrum teleskopov a nazrieť na svet z úplne inej perspektívy.

Beverly Hills

Ďalšia zastávka patrí slávnej štvrti plnej obchodov a luxusných reštaurácií. Povinnou návštevou musí byť chodník slávy a fotka s nápisom „Hollywood“ na kopci.

Náš tip: Využite deň na požičanie motoriek, vďaka ktorým si užijete vietor vo vlasoch a slnečnú Santa Monicu aj večer a zažijete nezabudnuteľné výhľady na krásny národný park. Cena je 145 dolárov/deň.

Aktuálna ponuka:
Trojzápas LA Kings – Seattle, Vegas – Chicago (NHL), LA Lakers – Philadelphia (NBA) – od 1 690
Dátum: 25.2.2022 – 2.3.2022

Dvojzápas LA Kings – Boston Bruins (NHL), LA Lakers – New Orleans Pelicans (NBA) – od 1 390
Dátum: 22.3.2022 – 30.3.2022

Hokejové mesto hriechu – LAS VEGAS

Na zájazde spoznáte aj slávne Las Vegas. Fanúšikovia Golden Knights si užívajú každý zápas naplno a atmosféra je tu údajne najlepšia z celej ligy. Nevada rozhodne žije hokejom.

Hotel Bellagio

Okrem povestných atrakcií je v Las Vegas topkou hotel známy z mnohých amerických filmov. Určite si ho žiadajte! Je to veľký zážitok za skvelú cenu: večer si užijete v kasíne a neskôr sa len výťahom presuniete do svojej izby. Hotelové priestory dýchajú luxusom a získajú si aj náročného klienta.

Chcete unikátne fotky Vegas? Pri odchode z mesta sa zastavte na kopci a vysvietené mesto hriechu budete mať ako dlani. Nesmie chýbať selfie s „Welcome to Fabulous Las Vegas“ a vaša fotogaléria bude kompletná.

Hoover Dam

Nasledujúcim bodom nevadskej časti tripu je známa americká pýcha. Gigantická priehrada, ktorá zásobuje pitnou vodou celé Las Vegas, je obklopená mohutnými skalami a celé okolie je naozaj krásne. Takúto scenériu nájdete len málokde na svete!

Grand Canyon

V rámci vstupeniek odporúčame balík za 65 dolárov aj so zahrnutým jedlom – určite ho využijete a tento národný park si užijete plnými dúškami. Chcete zažiť adrenalín a vidieť americkú pýchu z vtáčej perspektívy? Naším tipom je let vrtuľníkom v hodnote 145 dolárov, ktorý si zapamätáte na celý život.

Zažite svetový hokej aj basketbal naživo a vychutnajte si obľúbenú Kaliforniu v spoločnosti slovenského delegáta na zájazde vášho života.

Kompletnú ponuku zájazdov na NHL nájdete TU.