Aktuálne podmienky pre cestovanie do hokejových krajín

Aktualizované 9. 5. 2022

V tomto článku nájdete odpovede na otázky týkajúce sa cestovania, návštevy štadiónov a aktuálnej ponuky CK HokejTour.sk.

USA (NHL)

#ZAOČKOVANÉ OSOBY

Podmienky vstupu do krajiny pre osoby od 18 rokov:

  1. potvrdenie o zaočkovaní staršie ako 14 dní od poslednej dávky (AstraZeneca, BioNTech/Pfizer, Novavax, Janssen alebo kombinácia vakcíny od rôznych výrobcov).
  2. všetci cestujúci (starší ako 2 roky) sú povinní predložiť pred nástupom do lietadla negatívny výsledok testu (PCR alebo antigén) na COVID-19, nie starší ako 1 deň pred plánovaným odletom.
  3. vypísanie tlačiva o pravdivosti informácii uvedeného na webovom sídle Centra kontroly a prevencie chorôb.
  • osoby, mladšie ako 18 rokov, môžu cestovať do USA bez obmedzení. Podmienkou ich nástupu na palubu lietadla (ak sú staršie ako 2 roky) je predloženie negatívneho výsledku testu (PCR alebo antigén) na COVID-19, nie starší ako 1 deň pred plánovaným odletom.

#NEZAOČKOVANÉ OSOBY

  • v súčasnosti je nezaočkovaným osobám, starším ako 18 rokov vstup na územie USA zakázaný a teda sú bez možnosti cestovať

#KAPACITA ŠTADIÓNOV

Všetky športové štadióny v USA sú otvorené na 100%.

 

FÍNSKO (MS v hokeji 2022)

#ZAOČKOVANÉ OSOBY

Podmienky vstupu do krajiny pre osoby nad 16 rokov:

  1. uznávané sú všetky vakcíny schválené Európskou liekovou agentúrou a WHO

Deti mladšie ako 16 rokov sa nemusia podrobiť zdravotnej prehliadke, ani mať negatívny výsledok testu či nastúpiť do karantény.

#NEZAOČKOVANÉ OSOBY

V súčasnosti je nezaočkovaným osobám vstup na územie Fínska povolený ak sa preukážu:

  1. potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, alebo
  2. negatívnym testom (nie starším ako 72 hodín)

Deti mladšie ako 16 rokov sa nemusia podrobiť zdravotnej prehliadke, ani mať negatívny výsledok testu či nastúpiť do karantény.

#KAPACITA ŠTADIÓNOV

Hokejové arény pre MS v hokeji v Helsinkách aj Tampere budú otvorené na 100%.

Odporúčame sledovať nariadenia, novinky a ďalšie podrobnosti na webe MZV.

CK nenesie zodpovednosť za prípadné zmeny v podmienkach vstupu do krajiny, na podujatie, ako aj návratu na základe vyhlásenie Úradu verejného zdravotníctva, vlády alebo iného orgánu jednotlivých krajín. Garantujeme zabezpečenie cesty do destinácie a vstup na podujatie pri splnení požadovaných podmienok danej krajiny a konkrétneho organizátora, ale tieto pravidlá a podmienky už znáša klient, pričom je zodpovedný za ich dodržiavanie. Vo vlastnom záujme odporúčame sledovať aktuálne informácie, nariadenia a povinnosti pri vstupe/po návrate na webe MZV.