6 dní v New Yorku: top zápasy a nezabudnuteľné zážitky

New York je vysnívanou destináciou takmer každého z nás. Odkladali ste návštevu metropoly Spojených štátov amerických na neskôr a ešte stále ste sa nerozhodli, kedy navštívite mesto, ktoré nikdy nespí? Teraz je ten správny čas.

New York – nekonečný prameň zážitkov

Fantastický, rušný, nezabudnuteľný. Áno, aj taký je New York, ktorý vás na šesť dní pohltí. Čaká na vás veľké množstvo svetoznámych atrakcií, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

Pozná ju azda každý. Socha slobody je ikonou celých Spojených štátov a vynechať ju pri návšteve New Yorku by bolo neodpustiteľným hriechom. Navštívite matku všetkých atrakcií osobne alebo si ju vychutnáte počas viac ako hodinovej plavby okolo Manhattanu?

Chcete vidieť celé mesto ako na dlani? Aj túto možnosť vám „Big Apple“ ponúka. Pozriete sa na veľkomesto z Empire State Building, Rockefeller Center alebo z One World Trade Center? Nech už sa rozhodnete pre hociktorú z možností, z výhľadu vám zaručene padne sánka.

Podvečer si určite nenechajte ujsť ďalšie zo zázračných miest. Najpopulárnejšie námestie Times Square vás svojou očarujúcou atmosférou zaručene dostane a večerná prechádzka po Broadwayi bude čerešničkou na torte.

Ak ste fanúšikom umenia a kultúry, v New Yorku si zaiste prídete na svoje. Čaká na vás najväčšie, najstaršie a najznámejšie múzeum v jednom. Návštevu Metropolitného múzea jednoznačne spojte s prechádzkou po nádhernom Central Parku a ak vám stále bude málo, zakončite spoznávanie histórie v Múzeu 9/11, v ktorom si pripomeniete teroristický útok na dvojicu mrakodrapov z 11. septembra 2001.

Okrem NHL aj NBA

Čo tak si okrem hokeja pozrieť aj fantastický basketbal? Ak vám nebude stačiť bohatá hokejová nádielka, potom určite uvítate možnosť navštíviť basketbalový zápas v prekrásnej aréne Barclays Center, v ktorej pôsobí klub z New Jersey Brooklyn Nets.

Svoje šikovné ručičky vám predvedie iba 22-ročný D’Angelo Russell, ktorý bol v roku 2015 dvojkou draftu NBA! Jeho mužstvo postupne vyzve Denver Nuggets, Chicago Bulls či vo veľkom derby Toronto Raptors. Začína sa vám to páčiť? Pokračujeme!

Matka hokejových arén

Najznámejšia aréna na svete. Presne týmto titulom sa pýši legendárna Madison Square Garden. Práve na tomto štadióne si aj vy nájdete svoje miesto a vychutnáte si fantastické hokejové stretnutie, o ktoré sa postarajú domáci newyorskí Rangers a ich súper z Bostonu s bohatým slovenským a českým zastúpením. Podarí sa ChároviHalákom umlčať viac ako osemnásťtisíc fanúšikov alebo sa bude MSG otriasať v základoch pri gólových oslavách domácich? Zistite to s nami!

V akcii všetky newyorské celky

Ešte nestihnete ani vstrebať zážitok z prvého duelu NHL a hneď na druhý deň si užijete naozaj pikantný súboj. New Jersey Devils vyzvú Islanders. Mestské derby dvoch celkov, ktorých domáce arény sú od seba vzdialené iba necelých 22 kilometrov, bude mať zaručene veľký náboj.

Neskôr sa znovu vyberiete na zápas Islanders, no tentoraz do ich domácej arény Barclays Center. Ostrovania budú hostiť lavíny z Colorada, v drese ktorých nastúpia aj aktuálne skvele hrajúci Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon. Vydrží im forma až do februára? Buďte toho svedkami!

Ak vám táto hokejová nádielka nebude stačiť, využite možnosť návratu do Madison Square Garden, do ktorej pricestujú hokejisti Carolina Hurricanes aj s českým brankárom Petrom Mrázkom.

Poďte s nami do New Yorku a zažite zájazd svojho života!