Zápasy NHL s najvyšším počtom gólov: Žiarili pri nich aj Slováci

3 minúty čítania

Stretnutie medzi Los Angeles Kings a Seattle Kraken po výsledku 8:9 po predĺžení dalo zaspomínať na divoké hokejové ofenzívne prestrelky z minulého storočia. Zaujímavosťou je, že ani 17 gólov v zápase nestačí na umiestnenie v zozname 10 stretnutí NHL s najvyšším počtom gólov od expanznej éry (rok 1967).

Sledujte naše sociálne siete Facebook Instagram.

Chicago Black Hawks – Toronto Maple Leafs 8:10 (3:2, 1:3, 4:5)

20. február 1977

Pri tomto zápase sa do štatistík zapísal aj slovenský rodák Stan Mikita, ktorý k otváraciemu gólu stretnutia pridal aj jednu asistenciu. Z ľadu ale napokon odchádzal ako porazený. Po gólovo najbohatšej záverečnej tretine, v ktorej padlo 9 gólov, sa napokon po výsledku 8:10 radovali hostia z Toronta.

Washington Capitals – Quebec Nordiques 7:11 (1:2, 3:5, 3:4)

22. február 1981

Ďalší zápas, v ktorom skóre otváral Slovák. Peter Šťastný prihrával po asistencii Antona Šťastného a táto bratská dvojica si z obrany Washingtonu urobila doslova trhací kalendár. Prvý menovaný zažiaril 8 kanadskými bodmi za bilanciu 4+4, Anton mu sekundoval hattrickom a piatimi gólovými prihrávkami.

zdroj: nhl.com

Buffalo Sabres – Toronto Maple Leafs 14:4 (1:0, 9:3, 4:1)

19. marec 1981

O necelý mesiac neskôr Buffalo Sabres deklasovalo Toronto Maple Leafs 14:4. Po prvých 20 minútach pritom nič nenasvedčovalo tomu, že diváci uvidia gólové hody. Do kabín sa šlo za stavu 1:0. V druhej tretine však Buffalo strelilo neuveriteľných 9 gólov, čo je doposiaľ platný rekord NHL v počte strelených gólov v jednej tretine. Bodovo v stretnutí najviac zažiaril Andre Savard s bilanciou 3+3.

👉 prečítajte si aj: Favoriti z luxusných destinácií? NHL to proste vie

Toronto Maple Leafs – Chicago Black Hawks 10:8 (4:2, 4:4, 2:2)

15. október 1983

Vysoký výsledok z roku 1977 si po šiestich rokoch opäť zopakovali Toronto s Chicagom. Maple Leafs tentoraz uštedrilo Chicagu porážku v 18-gólovej prestrelke v domácom prostredí. V drese kanadského tímu žiaril Rick Vaive s bilanciou 1+3, v drese „jastrabov“ sa hetrikom prezentoval Denis Savard.

Detroit Red Wings – Winnipeg Jets 10:8 (2:2, 1:3, 7:3)

25. november 1987

Detroit Red Wings v stretnutí v úvode tretej tretiny po góle Iaina Duncana prehrával už 3:6. V priebehu necelých 8 minút ale súperovi nastrieľal 6 gólov a napokon sa radoval z víťazstva. Hviezdou večera bol nepochybne útočník hostí Paul McLean, ktorý pozbieral 5 kanadských bodov (3+2).

Pittsburgh Penguins – San Jose Sharks 8:10 (3:2, 3:3, 2:5)

13. január 1996

Pamätný zápas sa odohral aj v sezóne 1995/96. San Jose Sharks na ľade Pittsburghu nastrieľali do súperovej brány desať pukov. V drese „tučniakov“ sa jedným gólom prezentoval Jaromír Jágr, bilanciu 2+2 zaznamenal Mario Lemieux, no žiaru reflektorov na seba strhol predovšetkým „žralok“ Ray Sheppard vďaka hetriku a jednej asistencii.

zdroj: bleacherreport.com

Vancouver Canucks – Minnesota North Stars 10:9 (3:4, 3:2, 4:3)

7. október 1983

Úvod sezóny 1983 priniesol nezabudnuteľnú gólovú prestrelku vo Vancouveri, kde domáci Canucks zdolali Minnesotu North Stars 10:9. 10 gólov padlo v presilových hrách (6 gólov Vancouver, 4 Minnesota). Český obranca v službách kanadského celku Jiří Bubla sa do štatistík zapísal bilanciou 1+3.

👉 prečítajte si aj: Herec Draisaitl či hasič Crosby. O akom povolaní snívali hviezdy NHL?

Edmonton Oilers – Minnesota North Stars 12:8 (5:2, 5:4, 2:2)

4. január 1984

Minnesota North Stars stála aj pri ďalšom vysokom výsledku, keď Edmontonu na jeho ľade podľahla 8:12. O skvelú hokejovú show sa postarali predovšetkým traja hráči tímu z Alberty. Jari Kurri strelil hetrik a raz asistoval, Mark Messier sa prihrávkami podieľal na 6 góloch a fenomenálny Wayne Gretzky si na konto pripísal 8 bodov za 4 góly a rovnaký počet asistencií.

zdroj: theathletic.com

Toronto Maple Leafs – Edmonton Oilers 11:9 (5:1, 2:5, 4:3)

8. január 1986

Edmontonu Oilers má prsty vo všetkých troch zápasoch, v ktorých padlo najviac gólov. V jednom prípade sa napriek údernej ofenzíve museli skloniť pred kvalitami súpera a Torontu podľahol 9:11. Český útočník Toronta Miroslav Fryčer strelil 4 góly, na opačnej strane sa 6 bodmi prezentovali Jari Kurri (1+5) a Wayne Gretzky (3+3).

Chicago Black Hawks – Edmonton Oilers 9:12 (0:4, 6:6, 3:2)

11. december 1985

V zápase Wayne Gretzky vyrovnal rekord NHL v počte asistencií v jednom zápase, keď sa prihrávkami podieľal na 7 góloch. Hetriky si pripísali jeho spoluhráči Jari Kurri a Glenn Anderson. V zápase padlo 21 gólov, z toho hneď 12 ich diváci videli v prostrednej časti.