VIDEO Ďalší nešťastník vyzval Cháru do bitky a prehral

Začať si bitku s obrovitým Zdenom Chárom, to chce veľký kus odvahy. Je dobre známe, že slovenský obranca má blízko k bojovým športom a často ich zaraďuje aj do svojej letnej prípravy na sezónu. Vďaka svojej výške, váhe a skúsenostiam je tak veľmi nepríjemným parťákom do bitky. Presvedčil sa o tom aj útočník domácich Islanders Matt Martin. Hráč, ktorý je zberateľom trestných minút, má v podobných veciach skúsenosti, ale ani tie ho tentoraz nezachránili.

Bitka vypukla na začiatku druhej tretiny. Domáci prehrávali 0:1 a pôsobili zaspatým dojmom. Bruins ich v prvom dejstve prestrieľali 14:2 a bitka mohla hráčov nabudiť k zlepšeniu. To sa síce stalo, lenže na strane hostí, ktorí strelili ďalšie štyri góly, zatiaľ čo neinkasovali ani jeden. Chára išiel do bitky s Martinom ihneď po vhadzovaní. Súpera si dobre chytil, počkal si na šancu udrieť a keď ju zbadal, zasadil súperovi tvrdú ranu, po ktorej sa už chystali rozhodcovia dvojicu rozdeliť, pretože to s Martinom nevyzeralo dobre. Ten sa však rýchlo pozviechal a pokračoval v pästnej výmene. Netrvalo dlho a kapitán Bostonu dostal Martina znovu na ľad a tentoraz už bolo skutočne po bitke, ktorú Chára celkom určite vyhral.