VIDEO Černák v centre pozornosti, súperovi spôsobil otras mozgu

Slovenský obranca sa v nočnom zápase proti Chicagu Blackhawks prezentoval tvrdým zákrokom na súpera, ktorý utrpel zranenie. Erik Černák bol na ľade počas presilovky Chicaga v druhej tretine. Tampa bránila tesné vedenie 3:2. Keď sa Rasmus Dahlin preštrikovával útočnou tretinou, zasiahol ho rovno do tváre lakeť Erika Černáka. Dahlin išiel k zemi a dlho sa dostával k striedačke. Napokon sa ukázalo, že utrpel otras mozgu a do zápasu už nezasiahol.

Podobné zákroky má disciplinárna komisia vo zvyku potrestať dištancom na niekoľko zápasov. Černák síce na ľade nebol potrestaný, ale v utorok bude jeho zákrok rozoberať disciplinárka. „Je to veľké sklamanie. Necháme vedenie súťaže, nech posúdi, čo sa stalo. Momentálne sa obávame o Rasmusa a jeho zdravie. Veríme, že nebude dlhodobo vyradený z hokeja,“ uviedol tréner Buffal Ralph Krueger na oficiálnom webe NHL.

Ak chceš aj ty vidieť Erika Černáka v drese Tampy Bay naživo, pod na náš zájazd do New Yorku.