VIDEO Cehlárikova premiéra ako z ríše snov, v drese Bruins strelil dva góly

Slovenský útočník Peter Cehlárik konečne potvrdil všetky tie vyjadrenia o veľkom talente a tvrdej práci. V nižšej AHL bol najproduktívnejším hráčom mužstva a vyslúžil si povolanie do prvého tímu. Tréner mu pri tohtosezónnej premiére poriadne veril. Zaradil ho totiž do druhého útoku vedľa talentovaného českého centra Davida Krejčího.

23-ročný útočník strávil na ľade slušný prídel času. Korčuľoval takmer 18 minút. Okrem toho, že obe strely na bránu premenil na gól, získal aj dva plusové body a na konte má aj jednu zblokovanú strelu. Cehlárik sa najskôr presadil po peknej prihrávke od Krejčího, kedy zakončoval z prvej do odkrytej bránky. Druhý gól padol iba minútu pred koncom. Cehlárik robil čiernu robotu pred brankárom Hartom a oplatilo sa. Marchandovu strelu hokejkou podvihol a bol z toho kontaktný gól na 3:4.

Stav sa už do konca stretnutia nezmenil napriek tomu, že Bruins prestrieľali Flyers výrazne 42:19. Brankár Jaroslav Halák bude chcieť na tento zápas rýchlo zabudnúť.